Przejdź do menu Przejdź do treści

FOMO – podcast na temat nowych form problematycznego użytkowania Internetu

FOMO (Fear of Missing Out) – strach przed przeoczeniem jest relatywnie nowym rodzajem problematycznego użytkowania Internetu. Intensywność FOMO zmienia się wraz z rozwojem społeczeństwa informacyjnego oraz wpisuje się w obszary działań diagnostycznych przyporządkowanych do pedagogiki mediów. Strach przed pominięciem nowych informacji w cyberprzestrzeni to zjawisko, które rodzi obawy związane z bezpiecznym użytkowaniem nowych mediów, a także wymusza refleksję nad sposobami użytkowania technologii informacyjno-komunikacyjnych wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

Dr inż. Łukasz Tomczyk z Instytutu Nauk o Wychowaniu został zaproszony do rozmowy na temat zjawiska FOMO przez przedstawicieli Polskiego Towarzystwa Studentów Farmacji Uniwersytetu Jagiellońskiego – Collegium Medicum.

Podcast na temat fenomenu FOMO jest dostępny w serwisie Spotify – https://open.spotify.com/episode/7CMrGuK0PI7sv5z8PATrUP?si=xX6AdSOEQZy_4oJOGTTO1A&dl_branch=1&fbclid=IwAR0VQ223fWaSFQIbAC1jRupP1pDjPLoAo36kdM4uL7gygDv9YsLLcq6FkrA&nd=1

Zapraszamy do zapoznania się audycją.

 

Archiwa