Przejdź do menu Przejdź do treści

Zaproszenie na spotkanie integracyjne

W poniedziałek 25 marca, członkowie Koła Naukowego „Naczyciel z Pasją” oraz uczniowie XXVII LO w Krakowie mieli przyjemność powitać grupę holenderskich studentów, która odwiedza UKEN w ramach współpracy i programu mobilności z partnerskim uniwersytetem – Marnix Academie w Utrechcie. Podczas spotkania, goście wysłuchali prezentacji o Krakowie przygotowywanej przez @Pawła Budę. Następnie, studenci z Utrechtu zaprezentowali naszym studentom informacje na temat holenderskiego systemu edukacji i ich uczelni. W odpowiedzi, @Katarzyna Budzowska wraz z @Amy Sepioł opowiedziały również o Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie oraz o KN „Nauczyciel z Pasją” i jego działalności w życiu uczelni. Na koniec wystąpili uczniowie XXVII LO w Krakowie którzy, razem z @Wiktorią Cieślikiewcz, przedstawili najważniejsze informacje dotyczące ich szkoły.

Po wysłuchaniu prezentacji, studenci oraz uczniowie dyskutowali w międzynarodowych grupach o różnicach w systemach edukacji oraz dzielili się swoimi spostrzeżeniami.

W kolejnych dniach pobytu w Krakowie studenci z Holandii mieli okazję odwiedzić partnerskie szkoły: Publiczną Katolicką Szkołę Podstawową im. Św. Rity w Krakowie oraz XXVII Liceum Ogólnokształcące w Krakowie im. dra Henryka Jordana. Podczas wizyt, studenci zapoznali się z Polskim systemem edukacji i metodami nauczania stosowanymi w naszych szkołach. Mieli również okazję zwiedzić Kraków oraz odwiedzić Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. 

 

Archiwa